خانه >> مطالب مفید >> عمومی

عمومی

سال یازدهم فعالیت سایت

سوم خرداد ۱۳۹۱ همزمان با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر فعالیت سایت با هدف اطلاع رسانی و توسعه دانش در زمینه های مختلف به ویژه علوم مدیریتی و حوزه های کسب و کار آغاز شد و افتخار داریم که شروع یازدهمین سال فعالیت سایت را که با حضور شما عزیزان و ...

ادامه مطلب »

سواد اطلاعاتی

سواد اطلاعاتی ( Information Literacy ) عبارتست از ایجاد توانایی در افراد تا بتوانند تشخیص دهند چه وقت به اطلاعات نیاز دارند.

ادامه مطلب »

روز بزرگداشت فردوسی

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم ابولقاسم فردوسی ، حماسه سرا و شاعر بزرگ ایرانی است که در سال ۳۲۹ هجری قمری در روستایی در نزدیکی شهر طوس به دنیا آمد . طول عمر فردوسی را نزدیک به ۸۰ سال دانسته اند، که اکنون حدود هزار سال از تاریخ درگذشت وی می ...

ادامه مطلب »

آخرین روز سال ۱۴۰۰

در روزهای واپسین سال جاری هستیم همه چیز رنگ و بویی خاص به خود گرفته‌اند از کوچه و بازار گرفته تا حس و حال حرف‌های مجازی که چندین هزار بار با کلمات بهاری و پر احساس به اشتراک گذاشته می شوند و ما نیز در آخرین روز سال ۱۴۰۰ و ...

ادامه مطلب »

ترافیک دنیای مجازی

پیچیدگی های روزافزون زندگی ماشینی و نیز سرعت تولید دانش و اطلاعات و همچنین تنوع و گستردگی دنیای امروز موجب شده است تا ترافیک محصولات و خدمات دنیای مجازی بیش از پیش متراکم شده و بعضا سردرگمی هایی برای کاربران فراهم نماید .

ادامه مطلب »

شرکت دانش بنیان

شرکت و مؤسسه ای دانش بنیان است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می شود.

ادامه مطلب »

آشنایی با جریمه‌های خودرو

انواع جریمه‌ها، نحوه اعتراض و پرداخت آنها سوال رایجی است که برای هر راننده‌ای پیش می‌آید . از این رو  قصد داریم انواع جریمه خودرو را معرفی کرده و در مورد آنها توضیحات مختصری ارایه نماییم :

ادامه مطلب »

مشاغل جمعیت جهان

سازمان خواربار جهانی (فائو) در گزارشی ۷میلیارد جمعیت جهان را از نظر اینکه چه کاری انجام می‌دهند را  تفکیک کرده و به اختصار به آن اشاره کرده است.

ادامه مطلب »

مزار امیرکبیر کجاست؟

امیر کبیر صدر اعظم ایران در زمان ناصر الدین شاه بود که با دسیسه های یک سری وطن فروش و طماع در حمام فین کاشان به قتل رسیدو در شهر کربلا در کشور عراق به خاک سپرده شد .این که چرا او را به کربلا بردند شاید به این دلیل ...

ادامه مطلب »

بخاطر آلزایمر

چمدانش را بسته بودیم و با خانه سالمندان هم  هماهنگ شده بود و یک ساک هم داشت با یک قرآن کوچک،کمی نان روغنی، توت خشک و کشمش و مقداری شکلات !!

ادامه مطلب »