سنگ گردشگری

La Piedra 2La Piedra (سنگ به زبان اسپانیایی) یا سنگ El Penol یک سنگ یکپارچه در شهر Guatapé کلمبیا است که در هزاران سال پیش شکل یافته است.در گذشته مردمان ساکن این منطقه, این سنگ را پرستش میکردند.

La Piedra 6

اولین بار در سال ۱۹۵۴ بطور رسمی یک نفر با صخره نوردی به بالای این سنگ رفت و افراد دیگری نیز در سالهای بعد اقدام به تکرار این تجربه کردند  که برخی از آنها با طی مسافت ۵ روزه به بالای این سنگ رسیدند . 

زیست محیطی  این سنگ آنقدر منحصر به فرد است که در بالای آن یک گونه جدید گیاهی نیز کشف شده است و به منظور جذب گردشگر ، در بالای این سنگ یک محل بازدید ساخته شده که بازدیدکنندگان میتوانند از منظره بالای این سنگ دیدن کنند ضمن اینکه یک مجموعه اقامتی و پذیرایی نیز در بالای آن ساخته شده و پذیرای هزاران گردشگر است که از طریق مسیر دسترسی پلکانی زیبا به آنجا می رسند . البته برای رسیدن به آن باید ۷۴۰ پله را باید بالا بروند!

La Piedra 7

بالاترین نقطه این سنگ دارای ۲,۱۳۵ متر ارتفاع از سطح آبهای آزاد است و حجم سنگ موجود در حدود ۱۸۵ متر مکعب و ارتفاع آن ۳۸۵ متر است.

La Piedra 2

جالب است بدانید شاید بدلیل فقر فرهنگی ، ساکنین شهر Guatapé با دیگر اهالی منطقه بر سر اینکه این سنگ متعلق به کدامین گروه است درگیریهایی داشته اند که باعث شده ساکنین شهر Guatapé سعی کنند نام شهر خود را بر روی سنگ بطور واضح بنویسند . اما این اقدام توسط اهالی منطقه متوقف شد و همانطور که در تصویر  مشاهده میکنید  تنها حرف G و بخشی از حرف U نوشته شده است که هنوز به همین شکل نیمه کاره باقی مانده است.

یعنی از یه تخته سنگ توی یه کشور تقزیبا فقیر با استفاده از خلاقیت ، منطقه توریستی خلق می کنند !!! بعد این منطقه را به دنیا معرفی می کنند و بعد برایش شناسنامه ایجاد می کنند و از آن برای اشتغال زایی استفاده می کنند و…… حالا مانده ام با سرزمین خودم که چه بسیار از این سرمایه های بالقوه دارد و من و تو و او از آن غافلیم !!!!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مُردَن در این شهر غیرقانونی است !

لانگیربین در نروژ ، شمالی ترین شهر کره زمین است و دمای هوای این شهر ...