خانه >> گردشگری >> گردشگری در سایر کشورها >> مُردَن در این شهر غیرقانونی است !

مُردَن در این شهر غیرقانونی است !

لانگربینلانگیربین در نروژ ، شمالی ترین شهر کره زمین است و دمای هوای این شهر هیچ وقت از شش درجه  سانتیگراد بالاتر نمی رود و در زمستان هم سه ماه مردم این شهر را همراهی می کند . لانگیربین له نام سرزمین خرس های قطبی مشهور است و به همین خاطر همه ساکنین آن همیشه با خودشان اسلحه به همراه دارند !

Polar-Bear-Warning-Longyearbyen

از همه عجیب تر این است که هیچکس حق ندارد در این شهر بمیرد!!!  اگر کسی در این شهر به سختی مریض شود ، سریعا با کشتی یا هواپیما به سایر نقاط نروژ منتقل می شود تا آخرین روز های عمرش را در آنجا بگذراند و اگر هم کسی به طور اتفاقی در این شهر فوت کند ، هرگز در این شهر دفن نمی شود .

MR0185

لانگیربین ، قبرستان کوچکی دارد که آخرین بار حدود ۷۰ سال پیش آخرین دفن در آن انجام شده است . البته علت این تصمیم این است که  ۷۰ سال پیش دانشمندان متوجه شدند به خاطر این که خاک لانگیربین پرمافراست (در علم زمین شناسی پرمافراست به خاکی گفته می شود که دمای آن همواره برابر با نقطه ی انجماد آب و یا پایین تر از آن است) است ، یعنی اجساد در آن تجزیه نمی شوند. 

Longyearbyen Norway 1159379015

اما با این که کسی حق ندارد در لانگیربین بمیرد، این شهر خودش را برای بلایای طبیعی جهانی آماده کرده است هوای سرد و خاک پرمافراست لانگیربین باعث شده است که این شهر مکان مناسبی برای «خزانه جهانی بذر سوالبارد» باشد.خزانه جهانی بذر سوالبارد، انباری است که در آن بذر بیش از ۷۵۰۰۰۰ محصول غذایی ذخیره شده است تا در هنگام بلایایی مثل خشکسالی، آفت زدگی، گرم شدن کره ی زمین و جنگ، نسل آن ها منقرض نشود.

Bilde_P1000410

شهر لانگیربین قوانین عجیب دیگری هم دارد مثلا” داشتن گربه در این شهر ممنوع است و در هیچکدام از مغازه های این شهر غذای گربه به فروش نمی رسد و دلیل آن هم این است که گربه ها جمعیت پرنده های این شهر را تهدید می کنند!!

Longyearbyen-Svalbard-_12

حدود ۳۰۰۰ خرس قطبی در لانگیربین زندگی می کنند و ساکنین این شهر همواره در خطر حمله ی خرس های قطبی قرار دارند به همین خاطر اولین چیزی که در مدرسه به دانش آموزان آموزش می دهند این است که چگونه با اسلحه به خرس قطبی شلیک کنند .اما با این حال شکار خرس قطبی در این شهر ممنوع است و با این که همه شهروندان در این شهر باید با خود اسلحه حمل کنند، بردن اسلحه به ساختمان های عمومی شهر مثل سوپرمارکت ها ممنوع است .

MR0188

حالب است بدانید جلوی درب برخی از مغازه ها تابلویی وجود دارد که روی آن نوشته شده است:

“تمامی خرس های قطبی داخل این مغازه قبلا کشته شده اند . لطفا اسلحه ی خود را به داخل نیاورید”

همین شرایط و ویژگی های خاص لانگیربین باعث شده است که این شهر به یکی از مقصد های مورد علاقه ی توریست ها و دانشمندان تبدیل بشود .

عجبا که در گوشه گوشه دنیا از مواهب طبیعت برای افزایش ثروت ملی چه استفاده ها می برند و در گوشه ایی دیگر با تخریب طبیعت فقر و ناامیدی را برای آیندگان به ارث می گذارند !!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

گردشگری سلامت

 یکی از اهدافی که می تواند گردشگر را برانگیزد تا عزم سفر کند، مسافرت برای ...