شاخص رمز ارزها

سه شاخص رمز ارزها  عبارتند از : شاخص دامیننس بیت کوین، شاخص ترس و طمع و شاخص آلت سیزن، که در این خلاصه به آلت سیزن ( AltSeason ) که به معنای فصل آلت کوین‌ها می‌باشد و در واقع به بازه‌ زمانی گفته می‌شود که قیمت سایر ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین یک رشد چشمگیری را داشته است اشاره می کنیم .

Altcoin مخفف عبارت Alternative Coin می‌باشد، که این کلمه به سایر ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین اشاره دارد. به عبارتی دیگر ، ارزهای دیجیتال در فصل آلت‌ کوین‌ها عملکرد بهتری نسبت به دلار و حتی بیت کوین از خود نشان می‌دهند . فصل آلت کوین‌ها مشابه چرخش سرمایه در بازارهای سهام است.

برای مثال معامله‌گران در بازار بورس پس از گرفتن سود سرمایه گذاری خود، از سهمی به سهم دیگر وارد می‌شوند یا از سهام خارج شده و سرمایه خود را به پول نقد تبدیل می‌کنند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آلت سیزن  AltSeason  چه زمانی شروع می‌شود؟

درواقع آلت سیزن AltSeason  زمانی اتفاق می‌افتد که دامیننس بیت کوین به‌شدت نزول پیدا کند و عملاً سرمایه‌ها از بیت کوین به سمت آلت کوین‌ها سرازیر شود و این باعث می‌شود که آلت کوین‌ها در آن برهه زمانی رشدهای خوبی داشته باشند.

اگر به نمودار دامیننس بیت کوین توجه داشته باشید در مقاطع زمانی A و B که دامیننس بیت کوین کاهش‌یافته، آلت کوین‌ها رشدهای خوبی داشته‌اند.

یکی از معروف‌ترین و احتمالا قدرتمندترین آلت سیزن AltSeason در دسامبر سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد که برخی از ارزهای دیجیتال رشد ۱۰۰% تا ۴۰۰% را تجربه کردند.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :  دامیننس بیت کوین

در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه قبل از خرید هر رمزارزی تمامی جوانب آن و همه شاخص‌های مربوطه را بررسی کنید تا در اوج قیمتی به یک ارز دیجیتال یا آلت کوین وارد نشوید و بدانید که همیشه حفظ سرمایه از کسب سود مهم‌تر می‌باشد.