متخصص حوزهٔ مدیریت رفتار سازمانی

دانشجویان رشته مدیریت هرگز نام برخی از اساتید این رشته را هر چند موفق به دیدار آنها نشده باشند ولی از یاد خود فراموش نخواهند کرد . در این میان نام بزرگ مرد رشته مدیریت ، جناب آقای دکتر علی رضاییان که در سابقه خود ، ریاست دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) و چهره برگزیده همایش چهره های ماندگار در سال ۱۳۸۵ از یادها فراموش نخواهد شد .

وی با تخصص ویژه در رشته مدیریت رفتاری ، مولف تعداد زیادی کتاب در زمینه علوم مدیریت می باشد و از مفاخر این رشته دانشگاهی بشمار می روند .

دکتر علی رضائیان در سال ۱۳۵۲ در رشته مترجمی زبان از مدرسه عالی ارتباطات اجتماعی تهران مدرک لیسانس و در سالهای ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیرداین امریکا و در رشته مدیریت رفتاری(بهبود مدیریت) و نیز از دانشگاه بین المللی ایالات متحده امریکا ، مدرک دکترای خود را دریافت کرد .

ایشان از سالهای گذشته تاکنون به تدریس دروس مختلف مدیریت در دانشگاه ها اشتغال دارد و طرحهای تحقیقاتی متعددی را در مراکز مختلف پژوهشی ، از جمله ریاست جمهوری ، دانشگاه تهران و شورای انقلاب فرهنگی اجرا نموده است. 

دکتر رضاییان مقالات متعددی در مجلات معتبر و سمینارهای داخلی و خارجی به چاپ رسانده است و علاوه بر این موسسات و رشته ای جدید و تحصیلات تکمیلی را راه اندازی نموده که از میان آنها می توان به دوره دکترای مدیریت برای اولین بار در دانشگاه تهران، مرکز تحقیقات و و مطالعات مدیریت در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، مرکز مطالعات و تحقیقات مدیریت اسلامی و دوره دکترای حسابداری در دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد. 

وی همچنین سردبیری ، مدیر مسئولی و عضویت در هیات تحریریه چند مجله علمی را بر عهده دارد. ایشان طی سالهای مختلف ریاست گروه مدیریت در دانشگاه های کشور و همچنین ریاست دانشکده ها و مراکز مختلف آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی را بر عهده داشته و تقدیر نامه های متعدد از مراکز مختلف علمی – فرهنگی به ایشان اعطا گردیده است. 

برای ایشان سلامتی و تندرستی و توفیق خدمت در اعتلای فرهنگ و علوم مدیریت را خواستاریم .

Scroll to Top