تنها پروفسور بیماریهای خون کودکان در ایران

در اطراف زندگی ما همیشه انسانهای گمنامی هستند که بعد از اینکه از این دنیا سفر می کنند با نام آنها آشنا می شویم .

چه خوب است تا زمانی که زنده هستند و به انسانهای روی کره خاکی خدمت می کنند نامشان را بر زبان آوریم و یادشان را گرامی بداریم .

در این میان با نام انسان ارزشمندی آشنا شدیم که تمام زندگی خود را وقف کودکان سرطانی کرده است و در این روزهای عزیز که متعلق به امام عاشقان حضرت امام حسین (ع) است برای وجودشان سلامتی و برای بیماران آنها شفای عاجل از خدای مهربان و بخشنده خواهانیم .

 کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند ،خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ای  خود  به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت . خانمی مسن و ساده پوش و زلال که نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود .

پروفسور پروانه وثوق تنها پروفسور بیماریهای خون کودکان در ایران است و بیش از نیم قرن عاشقانه مرهم کودکان سرطانی است .

شنیده ایم که این استاد ارزشمند تاکنون حتی یک ریال کارانه بیمارستانی دریافت نکرده است تا فشاری بر کودکان و خانواده هایشان نیاید .

پروفسور پروانه وثوق هم اکنون رئیس هیات امناء و سرپرست تیم پزشکان و یکی از بنیان گذاران بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان تهران (محک) می باشد .

همکارانش می گفتند : بارها به ایشان پیشنهاد شده که برای مشاغل تحقیقاتی در ازای دریافت حقوق هنگفت و امکانات دیگر ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی شود ولی او خدمت رایگان به کودکان سرطانی وطنش را انتخاب کرده و در وطن ماندگار شده است .

افسوس که در دنیای مجازی هرچه بیشتر نام این فرشته مهربانی را جستجو  کردیم کمتر از آن یافیتم . دنیای مجازی هم خالی از عشق های واقعی شده است .

بر خود لازم دانستیم ضمن ادای احترام به انسانهای نمادین کشورمان ، بر وجود مهربانشان که بر کودکان معصوم سرطانی التیام است سر تعظیم فرود بیاوریم و دعا کنیم تا همیشه استوار بمانند تا این کودکان بعد از خدا به امید دستان شفابخش آنان امیدوار باشند .

Scroll to Top