خانه >> مدیریت >> مديريت شهري >> شبکه حمل و نقل تمام اتوماتیک بدون راننده

شبکه حمل و نقل تمام اتوماتیک بدون راننده

QWgVوقتی برای اولین بار این تصاویر به ویژه نمای داخلی ایستگاهها را مشاهده کردم تصور کردم تصاویر مربوط به یک هتل مجلل است ولی با دیدن بقیه تصاویر دریافتم که این عکس ها مربوط به مترو دوبی در امارات متحده عربی در حاشیه خلیج فارس است !!!

طرح مترو دوبی به دستور امیر این کشور با پیش‌بینی جذب ۱۵ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۱۰ صادر شد. رشد سریع جمعیت (پیش‌بینی ۳ میلیون نفر افزایش تا سال ۲۰۱۷) همراه با ترافیک سنگین ضرورت احداث سیستم ریلی شهری را اثبات کرد.

QWgVدر سال  ۲۰۰۵ معادل ۳٫۴ میلیارد دلار برای این منظور به کنسرسیوم خط ریلی دوبی متشکل از شرکت‌های ژاپنی از جمله شرکت میتسوبیشی اعطا شد.

اولین فاز معادل ۴٫۲ میلیارد دلار هزینه داشت و تنها ۳۵ کیلومتر از شبکه مورد نظر را یعنی از الرشیدیه تا منطقه آزاد جبل علی در برگرفت .

جالب است بدانیم که مترو دوبی ، تنها شبکه حمل و نقل تمام اتوماتیک بدون راننده در امارات متحده عربی است و اولین بخش از خط قرمز آن فعال ، خط سبزش در حال احداث است و خط‌ های آبی و بنفش تحت برنامه‌ریزی هستند. دو خط سبز و قرمز مرکز شهر را در زیر زمین و مناطق دیگر را از طریق پل‌های راهبر طی می‌کنند.

مترو دوبی توسط مسئولان سازمان راه حمل‌و‌نقل و گروه سرکو اداره می‌شود.

viXRZاولین بخش خط قرمز با ۱۰ ایستگاه در ۹ سپتامبر ۲۰۰۹ توسط امیر دوبی افتتاح و یک روز بعد به روی عموم گشوده شد. مترو دوبی اولین قطار شهری در امارات متحده عربی است.

مترو دوبی با راه‌اندازی ۲۰ کیلومتر از خط سبز خود، “عنوان طولانی‌ترین شبکه مترو اتوماتیک” را از اسکای ترین ونکوور دریافت خواهد.

به راستی اجرای پروژه های شهری  ، برابر با برنامه زمانبندی به چه میزان از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری و درمقابل باعث افزایش رضایتمندی شهروندان می شود؟

print

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

سیستمهای هوشمند حمل و نقل(ITS)

استفاده های روزافزون از فناوری اطلاعات و به دنبال آن سیستم های هوشمند ، در ...