مدیر عامل بنز و آینده جهان

رقیبان ما شرکت‌های تولید خودرو نیستند بلکه شرکت هایی مثل اپل, گوگل و سیسکو هستند که در پنج تا ده سال آینده نرم افزار و اطلاعات همه صنایع را خواهد بلعید . شرکت خدماتی اوبر UBER که الآن بزرگترین شرکت تاکسیرانی است صاحب یک ماشین هم نیست و فقط یک نرم افزاراست. هم اکنون شرکت ایرباس بزرگترین شرکت هتلداری جهان است بدون داشتن حتی یک هتل ملکی !!!
شرکت Watson با ارایه نرم افزار تشخیصی خود ، با دقت صد در صد به کمک پزشکان در تشخیص انواع سرطان خواهد آمد.

نرم افزارهای شبیه ساز ساختار DNA ، شانس موفقیت در لقاح مصنوعی یا IVF را به ۹۹ درصد خواهند رساند . حدود ۸۰ درصد از رفت و آمدهای شهری حذف خواهند شد و سیستمهای اطلاعاتی جای آنها را خواهند گرفت .

بنابراین آلودگی هوا نداریم ، تصادف به حداقل خواهد رسید و وقت بیشتری برای تفریح خواهیم داشت .
به دو دلیل شرکت‌های بیمه به لبه ورشکستگی خواهند رسید ، اول بخاطر کاهش فعالیت های فیزیکی بخصوص در حمل و نقل و دوم پیش بینی بسیار دقیق سیستم های هوش مصنوعی از آینده، نیاز ما به بیمه را کمتر خواهد کرد.

کشاورزی بدون خاک و مبتنی بر اطلاعات با بهره وری ۹۹ درصدی در مصرف آب ، جای کشاورزی سنتی را خواهد گرفت و پول جای خود را به اطلاعات یا پول دیجیتالی می دهد ، پول دیجیتالی نقش پشتوانه ارز را در جهان بازی خواهد کرد.

شاید بتوان گفت تنها کسب و کار فیزیکی که در آینده رشد خواهد کرد ، گردشگری است . انسان ها کارهای خود را به سیستم‌های اطلاعاتی واگذار خواهند کرد و تفریح را برای خود نگه خواهند داشت!!!

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :  با دوچرخه به سرکار بروید و حقوق بگیرید

( با تشکر از آقای مهندس اسدا.. ایل بیگی زاده برای ارایه مطلب فوق)